Naše zdraví v březnu - Jak na žlučníkové potíže
- Podrobnosti
- Vytvořeno 18. 3. 2010 10:31
Vnímáte také ono pozitivní vnitřní chvění, které jakoby nesouviselo se zasněženým výhledem z okna?
Ano, postupně se všichni probouzíme do jara, jen si povšimněte pokojových květin, které se chystají k růstovému spurtu. I naše tělo po zimním hodování volá po změně, odlehčení a pročištění.
V nadcházejícím měsíci březnu je ze všech tělesných vnitřních orgánů nejvíce náchylný k onemocnění právě žlučník. Ten napomáhá trávení potravy. Uvolňování žluči je řízeno nervovým systémem, který reguluje její hustotu v návaznosti na obsah tuků ve stravě.
Právě skladba stravy s velkým množstvím tučných a smažených jídel vede k jeho přetěžování a přispívá k tvorbě žlučových kamenů a poškození funkce žlučníku.
Trpí-li nemocný trávicími problémy, žlučník se prověřuje jako první.
Mezi nejčastější choroby žlučníku patří:
Žlučové kameny, kolika, zánět žlučníku, v neposlední řadě alopatickou medicínou velmi špatně léčitelné žlučníkové nádory, které rády následují právě žlučové kameny. Podpořit činnost žlučníku můžeme Žlučníkovými kapkami (Grešík), Ostropestřcem mariánským (výluh z pupenů Naděje), Žlučníkovým čajem (Grešík) či Tobolkami na játra a žlučník (EPAM).
Máte-li potíže se zuby a speciálně jsou-li bolestivé či jinak problémové špičáky, právě ony jsou ovlivňovány v zubním mikrosystému špatnou funkcí žlučníku.
Žlučník je jangový orgán, který chrání jinová játra a upozorňuje tak na energetickou nerovnováhu proudění energie v játrech . Na jejich harmonizaci jsou výborné éterické oleje cypřiš, bergamot, pomeranč, navozují rovnováhu na duševní i fyzické rovině.
Leč dovolte mi na tomto místě zdůraznit, že léčba konaná ať již tradiční návštěvou lékaře či léčením alternativním, může být neúčinná, budeme-li věnovat péči tělu bez účasti duševní či duchovní roviny.
Za každou nemocí se skrývá nějaký problém a je třeba hledat původ takto na těle projevených obtíží. Věřte, že životní harmonie a neutuchající práce na sobě je tou nejlepší prevencí a zároveň i léčbou všech tělesných neduhů.
Duševní témata, o kterých vypovídají potíže se žlučníkem, jsou vztažena k potlačování nahromaděné agrese (rozuměj energie, neboť slovo agrese rozhodně nemá v této souvislosti negativní konotaci). To že žluč je přímo spojována s agresivitou napovídá i odvozený název pro člověka prchlivého a snadno vznětlivého - cholerika (chole- žluč).
Častěji žlučníkovými obtížemi trpívají ženy, matky, které mnohdy zadržují nebo nedokáží agresi projevit. Žlučníková kolika pak kupříkladu může být vyjádřením nedostatku průbojnosti, strachu stát za svými názory a vyhýbání se sporům. Žlučové kameny jsou přímo zkamenělou agresí. Je pak na každém, koho trápí žlučníkové potíže, aby přijal výzvu ke změně svých postojů k sobě, ostatním i k nemoci.
Dobrým začátkem může být omezení chemických preparátů a jejich citlivé nahrazení přírodními prostředky, pro tělo příznivých a s láskou tělem přijímaných.
Buďte tedy v jarním rozpuku plni Lásky a znovuzrození.
R. Boháčová
(uveřejněno na www.naturlife.cz)